Apie Padelio tenisą

Kodėl verta žaisti padelį?

Padelio tenisas – sportas kiekvienam!

Padelio tenisas (arba Padelis) – sportas, turintis tiesioginių sąsajų su tenisu. Tai žaidimas, kuriuo gali mėgautis visi – ir jauni, ir vyresni. Kuo šis sportas toks patrauklus? Mėgautis juo gali skirtingų gabumų žaidėjai. Vyresnio amžiaus žaidėjams nereikia didelio fizinio pasiruošimo, nes aikštelė, lyginant su teniso, yra mažesnė, taip pat Padelio tenisas yra žaidžiamas dvejetais, taigi, apkrova yra nedidelė. Bet svarbiausia – tai labai linksmas užsiėmimas!

Padelio tenise taškų skaičiavimo sistema yra lygiai tokia pati, kaip tenise, tačiau šis žaidimas turi savitas taisykles. Lyginant su tenisu, padavimas yra ne toks reikšmingas, nes paduodant kamuoliukas pirmiausiai turi atsimušti nuo paviršiaus ir tik tada būti smūgiuojamas. Padavimas yra atliekamas žemiau juosmens lygio, todėl stipriai servuoti kamuoliuką yra sudėtinga, jį atmušti galima naudotis sienomis. Tarp teniso ir Padelio teniso smūgių yra didelis skirtumas: tenise smūgiai yra tiesioginiai bei daromi stipriai užsimojus, o Padelio tenise žaidėjai kamuoliuką “stumia” be didelio užsimojimo, nes dėka didelio žaidimo tempo, galingam smūgiui atlikti nėra laiko.

Pagrindinės sporto šakos savybės:
 • Lengva treniruotis bei žaisti;
 • Paprastos ir greitai įsisavinamos taisyklės;
 • Nereikalauja daug išlaidų: užtenka raketės, sportinių batelių bei patogios aprangos;
 • Skirtingų žmogiškųjų savybių tobulinimas – komandinis darbas, konkurencija, noras laimėti, pasiaukojimas, pastangos bei daugelis kitų;
 • Pasaulinė Padelio teniso plėtra – neįtikėtinai spartus žaidėjų skaičiaus augimas. Prognozuojama, kad per artimiausius kelis metus jis turėtų augti dar sparčiau.
Fiziniai padelio teniso privalumai:
 • Raumenų stiprinimas;
 • Koordinacijos bei balanso gerinimas;
 • Fizinio aktyvumo įprotis;
 • Padeda kovoti su nutukimu ir neaktyviu gyvenimo būdu;
 • Taisyklingas vaiko kūno augimas;
 • Kalorijų mažinimas bei gera nuotaika (žaidžiant padelio tenisą, išsiskiria didelis kiekis endorfinų).
Psichologiniai privalumai:
 • Suteikia linksmą bei gerą nuotaiką;
 • Komandinis, socialinio pobūdžio sportas;
 • Padeda tobulinti tokias vertybes, kaip aukšto meistriškumo siekis, noras įdėti maksimalų kiekį pastangų, partnerystė ir t.t.;
 • Pagerina savitvardą bei emocines reakcijas, priklausomai nuo įvairių sporte pasitaikančių situacijų.

Istorija

Nepaisant to, kad Padelio tenisas pasaulyje pradėtas žaisti visai neseniai, jis jau tapo vienu populiariausių rakečių sporto šakų daugelyje šalių. Žaidimas sukurtas žaisti visiems ir yra lengvai suprantamas.

1974 metais Alfonso de Hohenlohe gavo laišką iš savo gero draugo Enrique Corcuera su prašymu aplankyti jį Meksikoje. Vizito metu, jį suintrigavo nauja sporto šaka, kurią neseniai išrado Enrique. Tai buvo žaidimas naudojant medines raketes ir jis buvo žinomas kaip Paddle tenisas.

Alfonso susidomėjimą šiuo sportu paskleidė grįžęs į Ispaniją. Po keleto aikštelės patobulinimų bei nežymių taisyklių pakeitimų, jis pastatė dvi Padelio teniso aikšteles Marbellos klube Ispanijos mieste Malagoje ir pradėjo reklamuoti šią sporto šaką savo pažįstamiems, kurie iškart tapo Padelio teniso mėgėjais.

Sparčiai populiarėjantis sportas per trumpą laiką buvo paskleistas žinomų teniso pasaulio asmenybių, tokių, kaip Manue Santana, 1966 metų Vimbledono čempionas, kuris pradėjo organizuoti Padelio teniso turnyrus ir populiarinti šį sportą Costa del Sol, esantį Ispanijos pietuose.

1975 metais geras Alfonso de Hohenlohe draugas Julio Menditengui nusprendė Populiarinti padelio tenisą jo gimtojoje Argentinoje, kur per kelerius metus šis žaidimas tapo antru sportu po futbolo ir šiuo metu turi daugiau nei 2 milijonus žaidėjų bei 10 tūkst. aikščių.

Per pastaruosius metus Padelio tenisas pradėjo plisti tokiose šalyse, kaip Brazilija, Urugvajus, Čilė, Paragvajus, JAV, Kanada, Portugalija, Prancūzija, Belgija, Italija, Olandija, Suomija ir t.t. Sparčiai populiarėjanti sporto šaka taip pat pasiekė ir Junginę Karalystę. Šiuo metu Padel tenisas turi daugiau nei 12 milijonų žaidėjų visame pasaulyje.